Tel./fax +48 33 822 81 11
e-mail: boipip@boipip.org.pl

Niedziela 20 Maj 2018

MEDISERWIS ZAPRASZA

 

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż dzięki współpracy z Beskidzką Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej powstał Instytut Rozwoju Usług Medycznych MEDISERWIS.

 

Zadaniem IRUM MEDISERWIS jest aktywne zrzeszanie, szkolenie i rozwój środowiska pielęgniarek i położnych oraz promowanie całej społeczności pielęgniarskiej w prywatnym sektorze usług.

 

Organizowane od 1,5 roku przez Instytut Mediserwis spotkania seminaryjne, pozwoliły zebrać cenną wiedzę dotyczącą funkcjonowania środowiska medycznego. Wnioski pozyskane z anonimowych ankiet przeprowadzonych wśród uczestników ukształtowały drogę rozwoju całej społeczności pielęgniarskiej.

Zebrane podczas spotkań doświadczenia, otwartość uczestników na rozwój środowiska oraz pasja i zaangażowanie wielu osób przychylnych tej inicjatywie, zaowocowały przygotowaniem testowej wersji, dedykowanego pielęgniarkom i położnym portalu internetowego www.mediserwis.pl.

IRUM MEDISERWIS zaplanował dodatkowo działania marketingowe promujące portal w Internecie jak i wspierające akcje marketingowe z wykorzystaniem materiałów promocyjnych potrzebnych do wypromowania całej inicjatywy.

Z zebranych funduszy wyprodukowano i przygotowano 50.000 ulotek, 50.000 wizytówek, 500 plakatów, 300 stojaków na ulotki, które trafią do szpitali, przychodni, aptek oraz do osób zapisanych do portalu.

 

Już 5-go marcanastąpi oficjalny start portalu www.mediserwis.pl, dzięki któremu środowisko pielęgniarskie będzie mogło swobodnie świadczyć swoje usługi na prywatnym rynku, a wszystkie pieniądze zarobione w ten sposób trafią bez żadnych pośredników bezpośrednio do ich „portfela”.

 

Osoby zaangażowane w budowę serwisu, wypracowały jeden, wspólny cennik usług medycznych, który musi zostać zaakceptowany przez pacjenta/klienta przed zarezerwowaniem wizyty. Taki model w dużym stopniu podniesie świadomość klientów/pacjentów jak ważna jest praca pielęgniarek/położnych.

Z drugiej strony, takie rozwiązanie daje pielęgniarkom/położnym poczucie bezpieczeństwa i komfortu, gdyż nie będą musiały się już tłumaczyć, dlaczego jest taka, a nie inna cena za daną usługę - do pielęgniarki/położnej będzie docierało zlecenie już po akceptacji ceny przez klienta w serwisie.

 

MEDISERWISto portal zrodzony z potrzeb i oczekiwań środowiska medycznego i zarazem całkowicie dopasowany do najnowszych wymagań rynkowych. Wspólne zrzeszenie wszystkich pielęgniarek i położnych w portalu zwiększy ich „siłę przebicia” i wzmocni możliwość „zaistnienia i pokazania się” w Internecie.

 

Już dzisiaj wejdź nawww.mediserwis.pl, przejdź do zakładkiDLA PIELĘGNIARKI, wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w celu weryfikacji Twoich danych.*

 

*wysłanie ZGŁOSZENIA nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań.

 

 

 

 

Szczegółowe informacje na temat przynależności i funkcjonowania portalu dostępne są w regulaminie dla pielęgniarek na stronie: www.mediserwis.pl/dla-pielęgniarek(link do regulaminu znajduje się tuż pod formularzem zgłoszeniowym) oraz w Umowie Członkowskiej, która znajduje się na www.mediserwis.pl/dla-pielęgniarek(link znajduje się w „stopce” serwisu). Podpisanie umowy członkowskiej, będzie skutkowało wnoszeniem opłat członkowskich (zgodnie z Regulaminem Serwisu i zgodnie z Umową Członkowską)

 

Pomóż rozwijać społeczność pielęgniarską i podziel się tą informacją ze wszystkimi znajomymi!

 

 

Zaproszenie na szkolenie w dniu 12 kwietnia 2018 r.

 

 

 

Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

w Bielsku-Białej

serdecznie zaprasza kadrę zarządzającą

oraz wszystkie chętne

pielęgniarki/położne na szkolenie

pt. „Rola kadry kierowniczej w prewencji wykroczeń zawodowych

pielęgniarek i położnych”,

które odbędzie się dnia 12 kwietnia 2018 r.

o godz. 10.00 w siedzibie Izby.

Szkolenie przeprowadzi adwokat Kinga Rudnik.

 

 

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności do dnia 6 kwiecień 2018 r.

e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bądź telefonicznie w Sekretariacie Izby

pod numerem 33/ 822 81 11 wew. 2.


 

Życzenia Wielkanocne 2018

Zaproszenie na Konferencję "Pielęgniarstwo Pediatryczne Nowe Wyzwania" w Ostródzie

 

                                   

Szanowni Państwo

 

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznychserdecznie zapraszam na

 

V Ogólnopolską Konferencję Naukową

" Pielęgniarstwo Pediatryczne Nowe Wyzwania"

w dniach 18-19.06.2018r w Ostródzie.

 

Szczegółowy informacje o  konferencji oraz zasady rejestracji znajdują się na stronie   www.pspp.eu

Tematyka wykładów obejmuje dziecko od dnia narodzin do pełnoletności, od pobytu w szpitalu do środowiska domowego i nauczania.

Dodatkowo w tym roku będzie możliwość skorzystania z warsztatów obsługi implantowanego portu  naczyniowego.

Gościem specjalnym  Konferencji będzie Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego  Pani mgr Izabela Kucharska , która  przybliży nam temat szczepień ochronnych u dzieci.

                                   

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

E. Dróżdż-Kubicka

Prezes PSPP


 

Uwaga – możliwość uzyskania zwrotu nadwyżki podatku z tytułu refundacji kosztów kształcenia

 MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA ZWROTU NADWYŻKI PODATKU  ZA LATA 2012 – 2016

Jak już informowaliśmy, Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej uzyskała indywidualną interpretację podatkową, w której Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził stanowisko BOIPiP, iż pielęgniarki i położne nie uzyskują przychodów z tytułu uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez Izbę oraz z tytułu refundacji całości lub części kosztów szkoleń na zasadach określonych w Regulaminie Refundacji Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Członków Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej. W związku z tym od stycznia 2018 r. BOIPiP nie wystawia już informacji PIT 8C.

Osoby, które do tej pory uzyskały informacje PIT 8C w latach 2012-2016 i rozliczyły przychody z tytułu refundacji szkoleń mogą dokonać korekty złożonych zeznań podatkowych za te lata i złożyć do Urzędu Skarbowego wg. właściwości miejscowej wniosek o nadpłatę.

Interpretację podatkową uzyskaną przez BOIPiP można ściągnąć pod adresem:

http://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczegoly/szczegoly-interpretacji-indywidualnej.xhtml?dokumentId=522282&poziomDostepu=PUB&indexAccordionPanel=-1#tresc

Wzór wniosku oraz intperetację można także pobrać poniżej