Tel./fax +48 33 822 81 11
e-mail: boipip@boipip.org.pl

Poniedziałek 20 Sty 2020

Zapraszamy na szkolenie „Sprawdzone-Udowodnione! Czyli cała prawda o kosmetykach”

Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej wraz z Komisja ds. Położnych przy BOIPiP przy współpracy z firmą Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. serdecznie zaprasza na szkolenie pt.:

„Sprawdzone-Udowodnione! Czyli cała prawda o kosmetykach”


WYKŁAD ORAZ WARSZTATY, które odbędą się w dniu 15 listopada 2018 r., godz. 10:00

w siedzibie BOIPiP przy ul. Warszawska 28 w Bielsku-Białej.

PIERWSZA WIZYTA POŁOŻNEJ RODZINNEJ U POŁOŻNICY I NOWORODKA

Swoją wielką przygodę związaną z pracą w środowisku rozpoczęłam w 2000 roku jako młoda jeszcze położna, z niewielkim doświadczeniem, ale i wielkim zapałem. Przygodę, bo do dziś praca ta wiąże się z odkryciami - związanymi ze zmieniającymi się standardami, rozporządzeniami czy nawet sposobami komunikacji z pacjentką i jej rodziną. Praca
w położnictwie rodzinnym wymaga od nas nieustannego rozwoju zawodowego, w szerokim tego słowa znaczeniu. Pożądana dziś wiedza położnej rodzinnej obejmuje znajomość fitoterapii, muzykoterapii, prawa, dietetyki, fizjoterapii, psychologii…

Pebny tekst w wersji PDF do pobrania:

Warsztaty dla położnych - pobieranie badania cytologicznego

Szanowni Państwo,

 

W tym roku Centralny Ośrodek Koordynujący Program profilaktyki raka szyjki macicy uruchomił szkolenia– warsztaty mające na celu zwiększenie umiejętności położnej w prawidłowym pobieraniu badania cytologicznego.

Szkolenia są bezpłatne, odbywają się w Centrum Onkologii-Instytucie przy ul. W.K. Roentgena 5 w Warszawie.

Zachęcamy do zapoznania się z planem szkolenia i przekazania informacji wszystkim osobom, które mogą być zainteresowanie powyższymi warsztatami.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.profilaktykaraka.coi.waw.pl w zakładce szkolenia lub aktualności.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 22 546 31 02.


Pozdrawiam,
Jolanta WalczakZakład Profilaktyki Nowotworów
Centrum Onkologii-Instytut
im. Marii Skłodowskiej-Curie,
ul. Wawelska 15 b, 02-034 Warszawa
tel. 22 546 31 02
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres do korespondencji:
Centrum Onkologii-Instytut
im. M. Skłodowskiej-Curie
ul. W.K. Roentgena 5, 02-781 Warszawa


 

Zaproszenie do udziału w szkoleniu n.t. suplementacji DHA

 

DHA to niezbędny kwas tłuszczowy z grupy Omega-3, który ma szczególne znaczenie dla prawidłowego rozwoju niemowlęcia i dziecka. Jest ważnym składnikiem budulcowym mózgu, stanowi 97% wszystkich kwasów Omega-3 obecnych w mózgu oraz ważnym składnikiem budulcowym siatkówki oka, stanowi 95%wszystkich kwasów Omega-3 obecnych w siatkówce oka.

W Polsce średnia zawartość DHA w mleku kobiecym jest zdecydowanie zbyt niska. Jest go w mleku tym więcej im więcej kobieta przyjmuje go z codzienną dietą. Najbogatszym źródłem kwasu DHA są algi oraz tłuste ryby morskie. Niestety z badania WOBASZ wynika, że około 90% polskich kobiet spożywa ryby morskie rzadziej, niż 2 razy w tygodniu.

DHA należy dostarczać w gotowej formie, ponieważ organizm ludzki ma ograniczoną zdolność do syntezy tego kwasu tłuszczowego i sam nie potrafi wytworzyć dostatecznej ilości tej substancji. Biorąc pod uwagę korzyści wynikające z działania DHA na organizm matki i dziecka, kobiety w ciąży i karmiące powinny suplementować go na poziomie minimum 200 mg dziennie, a w przypadku niewystarczającego spożycia ryb rekomendowana dawka wzrasta do 400-600 mg.

 

Zapraszamy do zapoznania się z Rekomendacją Polskiego Towarzystwa Położnych w zakresie stosowania kwasu DHA w okresie karmienia piersią oraz udziału w szkoleniu e-learning Suplementacja DHA w okresie karmienia piersią. Jak w praktyce realizować zalecenia na stronie www.edukacjapacjenta.pl.

 

http://www.ptpol.pl/aktualnosci/33-rekomendacja-polskiego-towarzystwa-poloznych-w-zakresie-stosowania-kwasu-dokozaheksaenowego-dha-w-okresie-karmienia-piersia

 

Szkolenie dla personelu medycznego organizowane przez fundację "Nagle sami"

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na szkolenie, które kierujemy przede wszystkim do personelu medycznego, w tym pielęgniarek i położnych. Dotyczy ono  pracy z rodzicami, którzy doświadczyli  poronienia lub straty okołoporodowej. Organizujemy je 15 czerwca w Warszawie. Więcej informacji dostępnych jest na naszej stronie: http://naglesami.org.pl/praca-z-rodzicami-ktorzy-doswiadczyli-poronienia-lub-straty-okoloporodowej-12-05-2017-s.html.

 

W ramach Fundacji NAGLE SAMI od 2011 r. wspieramy osoby w żałobie. Świadczymy m.in. pomoc psychologiczną dla osób dorosłych i dzieci oraz pomoc prawną. Prowadzimy m.in. terapię indywidualną, spotkania wsparciowe, interwencje kryzysowe. Nasze grupy wsparcia funkcjonują w wielu miastach Polski. Przy Fundacji działa bezpłatny Telefon Wsparcia 800 108 108. Z naszej pomocy skorzystało już kilka tysięcy osób.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok