Ustalenie wysokości składki członkowskiej dla praktyk zawodowych na 2019 rok

Bielsko-Biała, dnia 28 stycznia 2019 r.

 

Uprzejmie informujemy pielęgniarki i położne wykonujące zawód w ramach działalności gospodarczej - indywidualnej bądź grupowej praktyki zawodowej, że składka członkowska na 2019 rok wynosi - 38,00 zł. /tj. 0,75% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dla przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku ogłaszany przez Prezesa GUS za ostatni kwartał poprzedniego roku kalendarzowego/.

 


 

 

Ogólnopolskie badanie n.t. Dyrektywy 2010/32/EU

 

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli przyłączycie się do ogólnopolskiego badania: „Implementacja Dyrektywy Rady 2010/32/UE w polskich szpitalach”. Badanie jest skierowane do personelu pielęgniarskiego i będzie dotyczyło efektów i stopnia implementacji Dyrektywy Rady 2010/32/UE z dnia 10 maja 2010 roku w sprawie wykonania umowy ramowej dotyczącej zapobiegania zranieniom ostrymi narzędziami w sektorze szpitali i opieki zdrowotnej zawartej między HOSPEEM a EPSU.

Ankieta jest dostępna pod adresem: www.interankiety.pl/wypelnij/zaklucia_badanie

Organizatorem badania jest Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki. Patronat nad badaniem objęli: Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Stowarzyszenie Epidemiologii Szpitalnej oraz Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych. Na odpowiedzi czekamy do 16 grudnia.

Zranienia i zakłucia – jak doskonale wiemy – to codzienność naszej pracy. Każdego dnia tysiące pielęgniarek oraz całego personelu medycznego narażonych jest na ekspozycję zawodową. W krajach Unii Europejskiej każdego roku odnotowuje się blisko 1,2 miliona skaleczeń z powodu zakłuć igłą. W Polsce takich przypadków jest około 37 tysięcy rocznie. Oznacza to, że na 100 łóżek szpitalnych rocznie przypada od 12 do 30 zakłuć.

Te dane są zatrważające i bardzo niepokojące. Wdrażanie bezpiecznych rozwiązań ma na celu zmniejszenie ryzyka zakłuć i zranień wśród przedstawicieli Naszej grupy zawodowej. Chcemy sprawdzić, czy poszczególne rekomendacje i zalecenia są wdrażane na poziomie placówek medycznych, a także czy dostęp do bezpiecznych i nowoczesnych rozwiązań jest zapewniony każdemu przedstawicielowi naszego zawodu.

W razie pytań prosimy o kontakt:

Dominika Dyjak,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

tel. 531 844 325

 

AKTUALNY WNIOSEK DLA ŚWIADCZENIODAWCÓW WS SPOSOBU PODZIAŁU WZROSTU WYNAGRODZEŃ DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

 

Załączniki do pobrania poniżej

 

II Komunikat dotyczący Konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szewecji Sylwii (QSNA)

 

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO DNIA 25 LISTOPADA 2018 r.

 

Więcej informacji pod adresem queensilvianursingaward.pl

oraz w ulotce programu

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok