Życzenia z okazji dnia pielęgniarki operacyjnej

15 lutego jest obchodzony Dzień Pielęgniarstwa Operacyjnego.

W imieniu władz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek i własnym w dniu naszego święta życzę Wam – Drogie Koleżanki i Koledzy – wiele ciepłych słów uznania od Waszych przełożonych i współpracowników za ogrom zadań, jakie wykonujecie, by każdy pacjent przebywający na bloku operacyjnym czuł się bezpiecznie, by operacje przebiegały bez zakłóceń, by zawsze wszystko przebiegało zgodnie z ustalonymi procedurami.
 
Życzę Wam również, by satysfakcja, jaką czerpiecie z pracy dawała poczucie dumy z przynależności do grupy pielęgniarek i położnych operacyjnych.
W życiu osobistym niech towarzyszy Wam uśmiech i zapał do realizacji wszystkich marzeń i planów.
Z wyrazami szacunku
Joanna Borzęcka
Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek
 
 
 
A teraz kilka słów od najważniejszych osób w Europejskim Stowarzyszeniu Pielęgniarek Bloku Operacyjnego:
 
Drogie Koleżanki i Koledzy,
 
 W imieniu Zarządu EORNA życzymy Wam szczęśliwego i pełnego inicjatyw świętowania Europejskiego Dnia Pielęgniarstwa Operacyjnego (EPND) w 2017 roku wybrane zostało motto: Kontroluj dymy chirurgiczne - bądź bezpieczny.
 
 W tym roku tematem przewodnim EPND jest bezpieczeństwo wszystkich osób obecnych w salach operacyjnych. Dymy chirurgiczne stanowią znaczące zagrożenia chemiczne i biologiczne. Zachęcamy do stworzenia i utrzymania zdrowego środowiska dla pacjentów i siebie podczas operacji. Wszyscy mamy prawo do pracy w środowisku, zapewniającym odpowiednią jakość i bezpieczeństwo zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu. Jest to również misją EORNA.
 
Z poważaniem
May Karam – prezes EORNA
Jana Wichsova – wiceprezes EORNA
 
 

Informacja na temat wysokości składek członkowskich od lutego 2017 roku

Szanowni Państwo,

Na naszej stronie internetowej w linku WYKONYWANIE ZAWODU/SKŁADKA CZŁONKOWSKA umieszczone są informacje dotyczące opłacania składek członkowskich od miesiąca lutego 2017 roku.

Prosimy o zapoznanie się z informacją szczególnie pielęgniarki/położne wykonujące zawód w ramach działalności gospodarczej – indywidualnej bądź grupowej praktyki zawodowej - składka od miesiąca lutego 2017 roku wynosi 33,00 zł.

 


 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA JEDNODNIOWE

Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

uprzejmie informuje,

że w I półroczu 2017 roku  będą kontynuowane

jednodniowe szkolenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkie pielęgniarki i położne do wzięcia udziału w szkoleniach zgodnie z zainteresowaniem poszczególnymi tematami.

Uczestnicy szkolenia każdorazowo otrzymują certyfikat świadczący o odbyciu szkolenia.

Uprzejmie zawiadamiamy, że Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych nie będzie dodatkowo informowała o terminie, miejscu i realizacji szkoleń.

Całkowity koszt jednodniowych szkoleń ponosi  Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.

Kosztów przejazdu nie pokrywamy.

PIERWSZE SZKOLENIE Z TEGO CYKLU ODBĘDZIĘ SIĘ

W DNIU  19 STYCZNIA 2017 r.  O GODZ. 10:00 W SIEDZIBIE IZBY .

 

Szczegółowa oferta znajduje się w dziale SZKOLENIA JEDNODNIOWE


 

Mój sposób na profilaktykę chorób nowotworowych

Proszę o zagłosowanie  w jaki sposób staramy się w życiu codziennym stosować profilaktykę zapobiegania chorobom nowotworowym w stosunku do siebie, rodzin lub w miejscu pracy.

Czy staramy się w codziennej diecie uwzględniać produkty uznawane za najzdrowsze na świecie lub nie spożywać tych  szkodliwych dla zdrowia.

Do najzdrowszych produktów na świecie zaliczono: zieloną herbatę, ryby, czosnek, brokuły, sok z granatów, kapustę, orzechy, cebule, jajka, jabłka, jagody, fasolkę, mięso, mleko.

Nie bez znaczenia są powstające w żywności wskutek przechowywania lub przetwarzania związki rakotwórcze i mutagenne.

Produkty i substancje mające wpływ na powstawanie nowotworów to między innymi: spleśniałe aflatoksyny, akryloamid powstający w produktach skrobiowych (takich jak frytki, podczas obróbki cieplnej), suplementy beta- karotenu, dioksyny, pestycydy, metale ciężkie,

Ogłoszenie wyników ankiety będzie miało miejsce w dniu 29.09.2017 roku na XV Ogólnokrajowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „Żywienie enteralne i parenteralne ” w Domu Lekarza w Katowicach.

Osoby zainteresowane udziałem w sondażu ankietowym  proszę o zagłosowanie i wybranie naszym zdaniem najzdrowszego i najbardziej szkodliwego produktu w profilaktyce chorób nowotworowych na stronie internetowej: http://www.izbapiel.katowice.pl/ankieta-profilaktyka-chorob-nowotworowych, do dnia 22.09.2017 roku.

 

mgr piel. Iwona Woźniak

Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działającego w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach

 


 

IBUK - wirtualna czytelnia

UWAGA!

 

ZAPRASZAMY PONOWNIE DO BEZPŁATNEJ CZYTELNI DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Więcej informacji znajduje się w artykule IBUK - wirtualna czytelnia.

 


 

Wyszukiwanie

OŚRODEK KSZTAŁCENIA BOIPIP

 

Oferta kursów

SYSTEM MONITOROWANIA KSZTAŁCENIA

 

Więcej informacji..

Oferty pracy